Wiele miast (351)

Ciekawe miejsca w Warszawie dla małych turystów


Warszawa ma wiele ciekawych atrakcji dla dzieci.

Gdy w najbliższym czasie planujecie rodzinny wyjazd do tego właśnie miasta, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu!

Reklama
Stare Miasto w Warszawie
 
To tutaj możemy bliżej zapoznać się z wielowiekową historią Warszawy. Wśród najważniejszych zabytków na Starym Mieście znajdują się Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta III, mury obronne i barbakan, Katedra św. Jana, Kościół Jezuitów i kolegium jezuickie, ponadto stare kamienice. Przy wizycie na Starym Mieście nie możemy też zapomnieć o rynku z pomnikiem Syrenki. To też dobra okazja do tego, aby zobaczyć Pałac Prezydencki przy ul. Krakowskie Przedmieście.
 

Pałac Kultury i Nauki
 
Jedno z najbardziej znanych miejsc w stolicy i najwyższy budynek Polski. Warto przede wszystkim wjechać na taras widokowy na 30. piętrze, można też wybrać się tu do teatru, kina czy muzeów, na przykład lubianego przez dzieci Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii ze szkieletami 

Mali widzowie Teatru Małego Widza www.TeatrMalegoWidza.pl
   
dinozaurów czy też do Muzeum Domków dla Lalek.

Centrum Nauki Kopernik i Niebo Kopernika
 
To zdecydowanie najciekawsze centrum nauki w Polsce, które oferuje niesamowite atrakcje dla młodszych i starszych.

Można przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć różnych zjawisk na własnej skórze, oglądać, jak są skonstruowane i jak działają rozmaite maszyny. Przy Centrum Nauki Kopernik działa też planetarium Niebo Kopernika.

Stadion Narodowy
 
Gratka dla wszystkich małych wielbicieli piłki nożnej. Stadion, oprócz wydarzeń, otwarty jest na co dzień i oferuje ciekawe wycieczki. W ich trakcie możemy zobaczyć między innymi szatnie piłkarzy czy strefę VIP. Zimą na stadionie działa lodowisko i inne zimowe atrakcje.
 

Warszawskie teatry
 
W stolicy działa wiele teatrów otwartych z myślą o najmłodszych, zatem wtedy, gdy poszukiwane są ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, warto wziąć je także pod uwagę. U dzieci kontakt z kulturą już od najmłodszych lat przynosi wspaniałe efekty i to interesująca i intrygująca alternatywa dla kina!

Więcej: www.TeatrMalegoWidza.pl 
stat4u PortalPOLSKA.pl