Radom
Centrum Aktywności Seniorów

Coraz bliżej uruchomienia Centrum Aktywności Seniorów. Trwa przebudowa pomieszczeń przy ulicy Traugutta 31/33, gdzie wymieniane są m.in. wewnętrzne instalacje. Firma wykonująca prace przystąpiła także do wymiany starej fasady budynku. Nowa powinna być gotowa już w tym tygodniu.

Reklama

Prace będą kosztowały 560 tysięcy złotych i mają się zakończyć do połowy sierpnia. - Uruchomienie Centrum Aktywności Seniorów to jeden z punktów programu „Siła w Seniorach”. Zakłada on m.in. tworzenie z myślą o osobach starszych jak najszerszej oferty aktywnego spędzania wolnego czasu - przypomina prezydent Radosław Witkowski.

W Centrum Aktywności Seniorów osoby starsze będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, w tym kulturalnych czy rekreacyjnych. Szczegółowy program przygotowuje pełnomocnik prezydenta ds. polityki senioralnej Elżbieta Pomaska.

Przypomnijmy, że program "Siła w Seniorach" obejmuje nie tylko działania związane z aktywnością, ale także ze zdrowiem i bezpieczeństwem. W planach jest m.in. uruchomienie poradni geriatrycznej oraz zakup czujników czadu, które będą za darmo przekazywane seniorom mającym u siebie w mieszkaniu piecyki kąpielowe lub piece węglowe. Realizację tego zadania miasto powierzyło Zakładowi Doskonalenia Zawodowego, który prowadzi nabór chętnych. W pierwszej kolejności czujniki otrzymają osoby samotne i niepełnosprawne.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl