Wiele miast (21)

Bo to świetne miejsce na inwestycje

Kolejna firma rozpoczęła działalność na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”
 
Nowoczesny PNT został utworzony przez Starostwo Powiatowe. W sumie – pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób. 

Swoją nową siedzibę na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) otworzyła Vissavi, firma z branży odzieżowej. Wartość inwestycji
– ok. 5 mln zł.

 

Reklama
Vissavi jest przykładem rodzinnej firmy budowanej w sposób przemyślany i skuteczny od podstaw. Na rynku działa od 2001 r. Wtedy zatrudniała zaledwie trzy osoby.

Zajmowała się importem końcówek kolekcji znanych zagranicznych marek i sprzedażą ich w Polsce po konkurencyjnych cenach. 

 
Od 2004 r. firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą  odzieży damskiej  własnej marki. Obecnie zatrudnia 80 osób. Naj jej potrzeby pracuje też ok. 20 zakładów
– podwykonawców.

Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Rzeszowie, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy.
   
Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. 
w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu,
Krakowie i Rzeszowie. Swoje kolekcje sprzedaje także w Niemczech i na Słowacji.


Nowa siedziba  firmy to centrum projektowo
– logistyczne o powierzchni ok. 2 tys. m.kw.,
w którym znajdują się m.in.: pracownia projektowa i konstrukcyjna, studio fotograficzne oraz dział przygotowania produkcji z magazynem tkanin i dodatków krawieckich.

 
Alina Blok, wiceprezes zarządu Vissavi, pytana, dlaczego firma postanowiła wybudować swoją nową siedzibę akurat
na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”, odpowiada krótko: - Bo to świetne miejsce
na inwestycje!

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.
 
- Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, i żeby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski. 

Park  ma doskonałą lokalizację. Znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej  S19 oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka. Sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. 
 
- Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: oświetlenie LED, system odgromowy, sieć ciepłownicza, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych, ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.
 
Obecnie  na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia. 
 
(pw) 
stat4u PortalPOLSKA.pl