Warszawa
Białołęckie wycieczki ze Złotą Kaczką - w łososiowym mateczniku

Będzie złotokaczkowo, czyli sympatycznie, relaksująco i oczywiście interesująco. Zapraszamy 24 września, w godz. 9:00-16:00.

Reklama
Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie Chotomów, miejscowość z ponad 660-letnią parafią i XIX-wiecznym kościołem projektu Franciszka Marii Lanciego.
 
W urokliwej Olszewnicy Starej dowiemy się, dlaczego miejscowość ową wychwalał autor tekstu "Mazurka Dąbrowskiego". Odkryjemy tajemnicę linii kolejowej Skrzeszewa, zza okien autokaru spróbujemy dostrzec w leśnej gęstwinie pozostałości dawnego folwarku Poniatów, a następnie udamy się na spacer przy zaporze w Dębem.
 
Zatrzymamy się także w Woli Kiełpińskiej, by tam podziwiać XIX-wieczny neobarokowy kościół św. Antoniego Padewskiego i przypomnieć sobie, dlaczego Witolda Zglenickiego nazywano "polskim Noblem".
 
Przejeżdżając przez Wieliszew przyjrzymy się XIX-wiecznej kaplicy Kamieńskich.

Reklama_____________________________________________________________________________________________

Zakupy w Lewiatanie naprzeciwko pętli autobusowej Nowodwory
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 578 - 017 - 813
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy

___________________________________________________________________________________________________
 
Młodsze od poprzednich miejscowości, ale wielce ciekawe Legionowo otworzy przed nami gościnne wrota swej placówki muzealnej, gdzie dowiemy się, dlaczego Maurycy Potocki musiał dzielić swe dobra i tworzyć nową osadę, dlaczego zyskała ona miano nawiązujące do żołnierzy, co nie nosili lampasów, ni srebra, ni złota, i co pchnęło ambitnych legionowian do podróży 30 km w górę. W jesiennej atmosferze przekonamy się też, z jakimi temperaturami musieli się niegdyś zmagać polarnicy z Legionowa - Centkiewiczowie.
 
Wycieczka jest bezpłatna i skierowana do mieszkańców dzielnicy Białołęka. Wyjazd o godz. 9:00, a powrót ok. godz. 15:00-16:00. Prosimy o rezerwację miejsc telefonicznie 692002170 lub mailowo info@zlotakaczka.waw.pl. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl