Świebodzin
Bezpłatny kurs obsługi komputera

W Świebodzinie można bezpłatnie przeszkolić się z obsługi komputera – zapisy tylko do 10.09.2018!

Reklama

Dzięki programowi Lubuska Akademia Szkoleń - 30 mieszkańców Świebodzina nauczy się obsługi programów komputerowych, wykorzystywanych do pracy biurowej. Wystarczy, że wezmą udział w 32 godzinowym, bezpłatnym kursie. Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biegłość w obsłudze komputera jest obecnie najbardziej poszukiwaną umiejętnością wśród kandydatów, aplikujących do pracy na stanowisku biurowym. W ramach programu wyrównywania szans zawodowych dla mieszkańców województwa lubuskiego, Unia Europejska dofinansowuje szkolenia, umożliwiające zdobycie stałego zatrudnienia w rozległych obszarach rynku.  

Kurs realizowany będzie w trybie weekendowym w terminach 15-16.09, 22-23.09 oraz 29-30.09.2018. W ciągu dwóch weekendów Uczestnik nauczy się wykorzystywania MS Word i MS Excel do pracy biurowej i codziennego użytku, bezpiecznego korzystania z Internetu, posługiwania się informacjami z sieci, poszukiwania interesujących ofert, planowania pracy z wykorzystaniem MS Outlook.

Absolwenci otrzymują certyfikaty Asseco Data Systems, potwierdzające nabyte kompetencje. Dzięki dofinansowaniu kursu ze środków unijnych, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek od 25 do 64 lat, posiadane wykształcenie conajwyżej średnie oraz fakt zamieszkania, pracy lub nauki na terenie województwa lubuskiego.    

 

Pierwsze uruchomione grupy w Jordanowie już zakończyły powodzeniem swój udział w projekcie. Obecnie prowadzony jest nabór na kolejne grupy, które rozpoczną szkolenia od 15 września – zapisy przyjmowane są do 10 września. Aplikowanie do projektu odbywa się poprzez stronę internetową http://las.interit.eu/formularz-zgloszeniowy/ można tam znaleźć również wiele szczegółów dotyczących projektu. Więcej informacji można uzyskać również mailowo: akademia.lubuskie@interit.eu oraz pod numerem telefonu 603 037 929.

stat4u PortalPOLSKA.pl