Wiele miast (374)

Baumit z tytułem Budowlana Firma Roku 2014

Rada Programowa i Redakcja miesięcznika „Builder" już po raz 12. oceniła osoby i firmy związane z branżą budowlaną oraz wyłoniła przedsiębiorstwa, które w minionym roku swoimi działaniami przyczyniły się do poprawienia kondycji tego sektora. Wśród laureatów konkursu Budowlana Firma Roku 2014 znalazła się firma Baumit, a jej prezes – Jacek Czyżewicz – otrzymał tytuł Osobowość Roku. Uroczysta Gala Finałowa Builder Awards 2014, podczas której wręczano statuetki, odbyła się 12 lutego 2015 roku w Warszawie.

Reklama
Konkurs Budowlana Firma Roku od wielu lat nagradza producentów materiałów budowlanych, wykonawców, deweloperów oraz architektów, którzy swoją ciężką pracą, wytrwałością i kreatywnością pokazują innowacyjne i nowoczesne oblicze polskiego budownictwa. Kapituła konkursu docenia także osoby, które wykazują się skutecznym zarządzaniem przekładającym się na rozwój, a co za tym idzie na sukces rodzimych przedsiębiorstw. Wśród laureatów XII edycji konkursu Budowlana Firma Roku 2014 znalazł się renomowany producent kompletnych systemów ociepleń, tynków, zapraw oraz produktów do układania płytek ceramicznych – firma Baumit. Przyznany tytuł jest zwieńczeniem wieloletniej działalności na polskim rynku, i podkreśla sukcesy spółki z ostatnich dwunastu miesięcy. Nagrodę w imieniu firmy Baumit odebrał Prezes Zarządu Jacek Czyżewicz, który otrzymał również wyróżnienie Osobowość Roku 2014.
 
„Rok 2014 był dla firmy Baumit rokiem pełnym wyzwań ale i rokiem pełnym sukcesów. W czerwcu zeszłego roku obchodziliśmy 20-lecie obecności na polskim rynku. Naszą jubileuszową Galę połączyliśmy z prezentacją zwycięzców kolejnej, VII edycji konkursu Fasada Roku. Do dyspozycji architektów, wykonawców oraz inwestorów oddaliśmy kolejne produkty, szczególnie w obszarze systemów ociepleń, które wyróżniają zastosowane w nich nowoczesne technologie. Stale poszerzamy ofertę naszych materiałów tak, aby prace budowlane przebiegały szybko i sprawnie, a inwestorom mieszkało się zdrowiej i estetyczniej. Warto podkreślić, że nagrody i wyróżnienia takie jak Budowlana Firma Roku 2014 dowodzą o dynamicznym rozwoju przedsiębiorstwa, jak i o silnej pozycji na rynku. Nasz sukces nie byłby jednak możliwy bez naszych pracowników oraz partnerów biznesowych. Tytuł Budowlana Firma Roku 2014 jest zatem efektem doskonałej organizacji, współpracy, zaangażowania oraz wzajemnego zaufania.” – mówi Jacek Czyżewicz, prezes Zarządu firmy Baumit.
 
Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. 
 
Rafał Wójcicki, 
Źródło: GutPR
stat4u PortalPOLSKA.pl