Wiele miast (374)

Baumit Nanopor z fotokatalizą nagrodzony statuetką TopBuilder!

Rada programowa miesięcznika „Builder” i Kapituła wyróżnień TopBuilder jak co roku nagrodziła najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane. Podczas Gali Finałowej, zorganizowanej 11 marca  2015 r. w ramach Międzynarodowych Targów BUDMA w Poznaniu, prestiżową statuetką uhonorowano innowacyjne produkty elewacyjne z nanotechnologią – tynk i farba Baumit Nanopor z fotokalitycznym efektem samooczyszczania.

Reklama
TopBuilder to wyróżnienie przyznawane corocznie wysokiej jakości materiałom i technologiom, które zmieniają oblicze polskiej branży budowlanej, wyznaczając 
przy tym nowe kierunki dla jej rozwoju. W 2015 roku tą prestiżową statuetką uhonorowano produkty  opatentowane przez renomowanego producenta systemów 
ociepleń – firmę Baumit. 
 
Kapituła Konkursu nagrodziła innowacyjne tynk i farba Baumit Nanopor z fotokatalizą, które aktywnie chronią elewację przed zanieczyszczeniami. Dzięki specjalnej strukturze, ukształtowanej na poziomie nanocząsteczkowym, powstała powierzchnia jest odporna na wchłanianie brudu. Niewielkie napięcie powierzchniowe tynku NanoporTop i farby NanoporColor pozwala na samooczyszczanie się elewacji pod wpływem działania warunków atmosferycznych. Oczyszczanie odbywa się poprzez wykorzystanie siły światła, wiatru, deszczu i odparowującej wilgoci. Dodatkowo światło dzienne aktywuje fotokatalizator, jakim jest dwutlenek tytanu, zawarty w tynku oraz w farbie. Fotokatalizator pod wpływem światła rozkłada zgromadzone na powierzchni cząsteczki brudu, które są usuwane z powierzchni elewacji poprzez ruch powietrza. Z kolei deszcz i odparowująca wilgoć usuwają zanieczyszczenia i oczyszczają fasadę. Ten mechanizm daje dodatkową ochronę przeciwko glonom, grzybom i bakteriom oraz cząsteczkom kurzu i zanieczyszczeń. Co ważne, zawarty w fasadzie fotokatalizator nie zużywa się. W konsekwencji fasada pozostaje dwa razy dłużej czysta i estetyczna, co pozwala na ograniczenie kosztów związanych z jej konserwacją i renowacją. W imieniu firmy Baumit statuetkę TopBuilder odebrał Regionalny Dyrektor Sprzedaży Rafał Sakowicz.
 
„Statuetka TopBuilder 2015 to ogromne wyróżnienie, będące potwierdzeniem wysokiej jakości produktów Baumit a zarazem znakomita rekomendacja wystawiona przez wybitnych ekspertów branży budowlanej. Prestiżowa nagroda dla tynku i farby Baumit Nanopor z fotokatalizą, jak również przyznany nam niedawno tytuł Budowlanej Firmy Roku 2014 to uhonorowanie naszej pracy wkładanej w nieustanny rozwój polskiego budownictwa. To także pozytywny bodziec dla pracowników Baumit, mobilizujący nas do jeszcze większego wysiłku na rzecz dalszego doskonalenia naszej oferty. Takie nagrody cieszą i zobowiązują, dlatego w dalszym ciągu będziemy dokładać wszelkich starań, aby wszyscy ludzie mieszkali ładniej, zdrowiej i oszczędniej”– mówi Jacek Czyżewicz, Prezes Zarządu firmy Baumit.
 
Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. 
 
Rafał Wójcicki, 
Źródło: GutPR
stat4u PortalPOLSKA.pl