Wiele miast (351)

Automatyka bram - wygodna i praktyczna

 
Automatyka do bram jest dziedziną, którą coraz częściej interesują się Polacy. Wynika to z faktu, że każdy chce mieć dostęp do wygody, dzięki której może usprawnić codzienne funkcjonowanie.

Praktyczne zastosowanie bram z napędem również jest nie do podważenia, dlatego warto dowiedzieć się szczegółów, aby przekonać się, czy brama taka znajdzie zastosowanie w naszym przypadku.

Reklama
Co obejmuje automatyka bram?
 
Jeżeli mówi się o dziedzinie takiej jak automatyka bram to przede wszystkim każdy widzi bramę wjazdową lub garażową, otwieraną na pilota. I faktycznie, bramy i piloty do bram to pierwsze skojarzenie, jakie ma się w związku z tego typu produktami. Natomiast, patrząc fachowo - w pierwszej kolejności automatyka do bram obejmuje różnego rodzaju napędy, czyli siłowniki oraz akcesoria sterujące. Jednym z podstawowych akcesoriów tego typu jest pilot do bramy. I chociaż pojawiają się na rynku cały czas nowości, to w dalszym ciągu piloty do bram są najczęściej kupowanymi akcesoriami. Są one bowiem znane od dawna i najprostsze w użytkowaniu.

    Kiedy już zakupi się potrzebne elementy składowe to nie pozostanie nic innego, jak zadbać o to, by brama działała bez zarzutu. W tym celu należy zatrudnić doświadczoną ekipę monterów.

Automatyka bram staje się integralną częścią domów nowoczesnych i tak zwanych domów inteligentnych. Posiadanie automatycznej bramy podnosi codzienny komfort i pozwala przyspieszyć wiele czynności.

Nie mówiąc już o tym, że brama automatyczna gwarantuje bezpieczeństwo posesji. Poza domami prywatnymi z automatyki bram można skorzystać: na osiedlach, w przemyśle, przy montażu zapór drogowych, przy szlabanach lub przy systemach kontroli dostępu.

Wyróżniając podstawowy element automatyki bram, czyli napędy należy wymienić napędy do bram przesuwnych, skrzydłowych i segmentowych. Inne elementy to: piloty do bram, pętle indukcyjne, lampy sterujące, lampy sygnalizacyjne, automatyczne szlabany, fotokomórki, elektrozamki, czy klawiatury kodowe. Często producenci wymieniają również: słupki drogowe, listwy krawędziowe, wyłączniki przyciskowe oraz radioodbiorniki wewnętrzne.
 

Wybór napędu do bramy i poszczególnych akcesoriów
 
Należy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, jaki wybrać napęd do bramy i jakie dobrać inne, poszczególne akcesoria. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że dobierzemy wyłącznie wysokiej jakości sprzęt. Oczywiście, możemy na początku zbytnio się na tym nie znać. Wówczas wskazane jest, abyśmy skorzystali z porady doświadczonych ekspertów z branży lub ekspedientów w sklepie. Wtedy podejmiemy dobrą decyzję co do tego, na co się zdecydować. W nowym budownictwie standardem jest już montowanie bram automatycznych. Nie ma w związku z tym problemu, aby jak najlepiej dopasować wszystko, gdyż z miejsca zajmują się tym fachowcy.

Natomiast, gdy decydujemy się na automatykę do bram w domach starszej daty to musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie dokładnie podać wszystkie parametry budynku, wraz z dokładnym uwzględnieniem miejsca, w którym ma zostać zamontowana brama.

Należy też rozsądnie dobrać typ bramy pod zabudowę domu. Jeśli podamy w sklepie najważniejsze dane techniczne, to eksperci pomogą w podjęciu kluczowych decyzji co do automatyki bramy, natomiast warto mieć pojęcie o podstawach, aby wiedzieć, co jest planowane. Dodatkowo, można będzie mieć większy wpływ na to, jakie akcesoria się dobiera.
O ile ktoś będzie mieć podstawową wiedzę z tego zakresu to raczej nie powinien mieć trudności z wytypowaniem tego, jakie są uniwersalne piloty do bram i jaki dobrać wprost do swoich potrzeb.
 
Kiedy chodzi o same piloty do bram to sprawa jest o tyle prostsza, że zawsze można wytypować pilot, jaki z dużym prawdopodobieństwem się sprawdzi. Aczkolwiek, tak samo na uwadze należy mieć warunki zabudowy, położenie względem sąsiadów, czy to, jaka częstotliwość będzie nam najbardziej odpowiadała. Kiedy ktoś ustali te priorytety to nie powinien mieć trudności z doborem najwłaściwszego pilota. Później zaś nie pozostanie nic innego, jak cieszyć się sprawną obsługą bramy każdego dnia.
 
Warto poznać zasady obsługi pilota oraz to, jak przebiega kodowanie. To pomoże nam zrozumieć, w jaki sposób na co dzień musimy obchodzić się z pilotem, aby nie doszło do jego awarii. Zakup pilotów od wiodących producentów daje gwarancję długiego, bezawaryjnego użytkowania, natomiast należy na równi dbać o sprawność pilota i używać go zgodnie z przeznaczeniem. Ważne chociażby będzie to, aby otwierać bramę tak, aby pilot nie napotkał przeszkód na swojej drodze. Nie można też dopuścić do przechowywania pilota w zbyt niskich albo w zbyt wysokich temperaturach.
 
Zaznajomienie się ze specyfiką automatyki do bram pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie napędu oraz akcesoriów jemu przynależnych. Jako, że piloty do bram są powszechnie używane to należy poznać podstawy związane z ich bezpiecznym użytkowaniem oraz z tym, jak one działają. Nie będzie wówczas mowy o tym, by ktoś miał poczucia, że źle postąpił wybierając konkretny napęd i pilot. Zwiększy się natomiast jego codzienny komfort.

Więcej: 
www.PilotyDoBram.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl