Wiele miast (351)

Angielski przez Skype - porady dla uczących

 
Jak uczyć języka angielskiego przez Skype (internet) ?
Biorąc pod uwagę, że jest coraz bardziej popularną metodą zarabiania pieniędzy, warto się odpowiednio przygotować.

W tym artykule przedstawiamy porady dla lektorów języka angielskiego.

Reklama
Najpierw łącze internetowe

Zanim zaczniesz nauczanie języka angielskiego przez Skype, sprawdź swoje łącze internetowe. Istnieją dedykowane strony na których możemy sprawdzić szybkość połączenia. W większości przypadków jeśli korzystamy z sieci mobilnej i widzimy symbol 3g lub lte to znak że bez problemu możemy porozmawiać przez kamerkę. Najlepiej jest mieć podłączenie kablowe do Internetu, gdyż mobilne jest dość słabe. W celu sprawdzenia, czy łącze dobrze działa, warto wykonać test. 
 
Dobre narzędzia pracy to podstawa

Lektor języka czy nativ speaker obcego powinien jak najlepiej zorganizować pracę sobie i uczniowi. Z pomocą może tu przyjść wiele ciekawych narzędzi. Dostępnych jest wiele czytanek, filmów na youtube, gier dla różnych grup wiekowych, piosenek. My skupimy się na konkretnym narzędziu jakim jest Dysk Google. Umożliwia on udostępnianie kursantowi materiałów, które tak naprawdę można zmieniać w czasie rzeczywistym(dwie lub kilka osób mogą pracować nad jednym dokumentem). Oznacza to, że możesz w pliku dokonywać zmian, które uczeń będzie widział krok po kroku - dzięki temu zobaczy co się zmienia. Przed lekcją jednak najpierw upewnij się, czy Twój uczeń ma założone konto Google, czy pamięta hasło które daje dostęp do dokumentów Google i rysunków. 
 
Pisząc o dobrych narzędziach pracy, mamy na myśli także materiały, które można zdobyć, korzystając z zasobów sieci. Lektorzy języka angielskiego bardzo często sięgają po filmiki udostępnione w Internecie, podcasty lub krótkie nagrania. Dobrym sposobem jest również oglądanie amerykańskiej telewizji lub słuchanie radia. Dzięki temu wsłuchasz się w akcent.To właśnie one uczą mówienia i rozumienia w języku angielskim, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o umiejętność posługiwania się tym językiem. Zorientuj się, jakie ćwiczenia Twój uczeń lubi najbardziej i takie mu udostępniaj. 
 
Co jeszcze będzie potrzebne?

Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, lekcji angielskiego przez Skype najlepiej udziela się, pracując na laptopie lub komputerze PC. Chodzi o to, aby posiadał on klawiaturę, która jest niezbędna nauczycielowi do wprowadzania tekstu i pokazywania różnych przykładów. Oprócz tego konieczne będą kamera, mikrofon, głośniki lub słuchawki. Świetną opcją podczas nauki angielskiego przez Skype może okazać się czat wideo. Dzięki niemu nauczyciel i uczeń mogą lepiej nawiązać kontakt wzrokowy. Poza tym dobrze jest widzieć swojego ucznia, jego nastawienie (czasem mimika zdradza nawet czy rozumie on przerabiany materiał). Jeśli uczysz angielskiego przez Skype, dobrze jest, abyś zawsze miał pod ręką coś do notowania. Warto zapisywać błędy uczniów po to, aby omówić je pod koniec lekcji. 
 
Czego może wymagać uczeń od lektora języka obcego?

A co z pedagogicznym przygotowaniem? Nie musisz mieć ukończonych studiów o tym kierunku, wystarczy certyfikat TEFL i studia pedagogiczne drugiego stopnia. Bardzo często takiego poziomu przygotowania wymagają agencje internetowe. Nie zdobędziesz klientów, jeśli nie będziesz posiadać odpowiedniego doświadczenia. Możesz go nabyć, udzielając darmowych lekcji w ramach wolontariatu. Najważniejszą rzeczą, jakiej może wymagać uczeń od nauczyciela języka obcego, zanim zdecyduje się z nim uczyć, są jego kwalifikacje. Lektor języka angielskiego powinien doskonale władać tym językiem. Jest to niby oczywiste, ale tu chodzi nie tylko o znajomość gramatyki i słownictwa, ale także o doskonały akcent. Najlepiej, abyś szkolił go w Anglii, Stanach Zjednoczonych lub Australii. 
 
Przeczytaj więcej : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/


 
stat4u PortalPOLSKA.pl