Radom
„Amfiteatr” zaczaruje Radom

Od 25 do 30 czerwca Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaczaruje Radom, odmieni znane przestrzenie, ociepli ich wizerunek i zazieleni podczas tegorocznych Dni Radomia.

Reklama

PROGRAM:

25 czerwca – Radom: Lubię to! /deptak, Plac Konstytucji 3 Maja/

Tegoroczne święto miasta rozpocznie się w poniedziałek, 25 czerwca pod hasłem: Radom – Lubię to!

O godz. 16.00 spod Urzędu Miejskiego od strony ul. Żeromskiego wyruszy roztańczony, barwny korowód, który poprowadzi w rytmie samby grupa Impacto de Radom! Nie zabraknie w nim kuglarzy z Awarii, wolontariuszy i mieszkańców Radomia. Po drodze do centrum aktywności na Placu Konstytucji 3 Maja będzie można obejrzeć m.in. pokaz capoeiry!

W zielonej strefie relaksu na radomskich fontannach prezydent Radosław Witkowski da sygnał do rozpoczęcia Dni Radomia AD 2018.

O godz. 16.20 odbędzie się guerilla gardening.

Nieco później grupa Impacto de Radom wystąpi w popisowym numerze.

O godz. 16.45 Amfiteatr zaprasza na warsztat urbanistyczny, podczas którego dzieci wspólnie zastanowią się, jak zagospodarować radomski Rynek. Tuż przed godz. 17.00 pojawi się nietypowa tablica, na której będzie można dać wyraz swoim wyobrażeniom o mieście idealnym. O godz. 18.40 – warsztat komiksowy, podczas którego radomianie zaprojektują wspaniałą radomską pocztówkę.

Na koniec, ok. godz. 20.25, odbędzie się happening „Radom – Lubię to!”.

26 czerwca – Eko, retro, fit. Na okrągło! /deptak, Plac Konstytucji 3 Maja/

Drugi dzień "Miasta marzeń" Amfiteatr dedykuje alternatywnym środkom komunikacji, zdrowemu trybowi życia, troszkę modzie (rowerowej!), sportowi i bezpieczeństwu.

Zaczynamy o godz. 16.00 pokazami i warsztatami jazdy na... bicyklach. Ok. godz. 16.15 „Sprężyści” zaproszą na Letni Zlot Rowerów Zabytkowych. W programie m.in. kącik dla dzieci z przedwojennymi malowankami i tablicą do rysunków rowerowych, bicie prędkości na rowerku stacjonarnym, konkurs toczenia obręczy, slalom na czas tandemem, konkurs żółwiej jazdy, rzut oponą do celu, składanie na czas i slalom składakiem Wigry 3, konkurs na siłacza.

O tym, że w zdrowym ciele - zdrowy duch postara się przekonać radomian Pop Gym podczas kilku energetycznych pokazów. Od godz. 16.30 tai chi na trawie. Później "Pimp my bike!" - warsztaty, na których podpowiemy, jak kreatywnie ozdobić swój rower.

W godz. 17.00-19.00 Zarolkujemy Radom (warsztaty i pokazy). Będzie też można zrobić sobie zdjęcia w retro-przebraniach.

Ok. godz. 19.15 "W miasto jedziemy!" - przejazd rowerowo-rolkowy ulicami centrum Radomia.

Ważne! W godz. 18.30-21.00 dzięki partnerstwie z NextBike radomianie będą mogli darmowo korzystać z rowerów miejskich!

27 czerwca – Miasto otwarte /deptak, Plac Konstytucji 3 Maja/

Środa, 27 czerwca, to „Miasto otwarte". Na różne kultury, brzmienia, sprawności i niepełnosprawności, na wszystkich!

Zaczynamy o godz. 16.00 koncertem Studium Instrumentów Etnicznych. SIE to jeden z najbardziej spektakularnych zespołów na rodzimej folkowej scenie. Koncerty Studium to festiwal hipnotycznego bębnienia i odjechanych tekstów piosenek! Po koncercie – warsztaty bębniarskie na trawie.

Od godz. 17.00 będą trwać warsztaty językowe z Malta Language Center (hiszpański, japoński, angielski). Oprócz tego radomianie będą mogli poznać język migowy i Braille’a.

Od godz. 17.30 blok muzyczny: pokazy i warsztaty flamenco i bachaty z muzyką na żywo! Następnie – joga na trawie, po nich.

Na finał, po godz. 20.00 wspólna, żywiołowa salsa z instruktorem Marcinem Strzeleckim w centrum miasta!

28 czerwca – Radom: gola! /deptak, Plac Konstytucji 3 Maja/

28 czerwca, bez względu na wynik mundialowego meczu Polska – Japonia, wieczorem w centrum Radomia będziemy fetować! Na sportowo.

Od godz. 19.00 na boisku, które stanie przy fontannach, trenerzy ze szkółki piłkarskiej Kuźnia Talentów Ajax Radom przeprowadzą otwarty trening dla dzieci w wieku 7-12 lat. Potem młode gwiazdy radomskiego Ajaxu zaprezentują triki z piłką.

Równocześnie Jump World zaprosi na szaleństwa na trampolinie, która będzie stała również w centrum miasta, nieopodal boiska. Zobaczymy też akrobacje w wykonaniu mistrzów z Jump World.

W przestrzeni relaksu staną dwa stoły do piłkarzyków, a trenerka zumby, Małgorzata Bielikow, poprowadzi warsztaty cheerleaderskie.

Przed meczem popis swoich tanecznych możliwości da prowadzona przez Dominikę Włodarczyk młodsza drużyna Cheerleaders Radom!

Od godz. 20.00 na boisku zostaną rozegrane dwa mecze, w dwóch grupach wiekowych (7-10, 11-12). Dla ich uczestników będziemy mieć specjalne medale i upominki od Jump World.

Po dekoracji, ok. godz. 21.15 koncert na skrzypce i wiolonczelę, na zielonej trawie. Zagrają: Marta Tomecka i Maria Wojutyńska, czyli zespół "Violincello".

29 czerwca – Miasto ze snów /cz. I: deptak, Plac Konstytucji 3 Maja/

W piątek, 29 czerwca, Amfiteatr postara się zmienić centrum Radomia w miasto ze snów! Od godz. 15.00 tajemniczy Pan Kleks będzie rozdawał specjalne piegi. O godz. 16.00 razem z „Radomskimi Uszytkami” zaprosimy na poduszkowy happening, później na warsztaty.

W godz. 15.00-18.00 w namiotowej warsztatowni, dzięki współpracy z UTH radomianie będą mogli poznać tajniki sitodruku. W tym czasie deptak będą wypełniać piękne, wielkie bańki mydlane, produkowane przez grupę kuglarską AWARIA i specjalistę od bąbelków różnej maści – Łukasz Bach!

Miejska Biblioteka Publiczna pomoże przy warsztacie plastyczno-literackim „Czytanie do poduszki”, po godz. 16.30 – warsztat muzyczno-kołysankowy.

O godz. 17.30 Teatr Baj Pomorski zaprosi na spektakl „Pinokio”, a później, o godz. 19.00 fantastyczne widowisko – Teatr Pijana Sypialnia zaprosi na scenę na fontannach na „Sztuczki”!

29 czerwca – Miasto ze snów cz. II: park Stary Ogród, ul. Mireckiego 12

O godz. 21.00 przeniesiemy się do Starego Ogrodu na koncert JMS Band. Po nim – spektakularne fire show. Mocnym uderzeniem będzie z pewnością koncert elektronicznych szarlatanów z Poznania -zespołu Brodacze Live Act!

Po koncercie przespacerujemy się nad oczko wodne, na które, zgodnie z tradycją, wypuścimy kolorowe, płonące wianki.

30 czerwca – Bajkowy Radom /deptak, Plac Konstytucji 3 Maja/

Finałowa sobota będzie bajkowa! Zaczynamy o godz. 14.00. Do zabawy zaprosi pojawiający się znienacka Klaun Kluseczka. O godz. 15.00 Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprosi na wesołe, kolorowe przedstawienie uliczne „Para buch, frazy w ruch!”

Jednocześnie już od godz. 14.15 w namiocie na trawie będzie trwać warsztat cosplay – każdy będzie mógł przygotować sobie bajkowe przebranie, a później… uwiecznić efekt pracy w fotobudce.

O godz. 16.00 koncert – klasyka na trawie, czyli Jagodziński Trio gra Chopina.

Po koncercie, ok. godz. 17.20 Grupa Radomskich Opowiadaczy zaprosi na „Bajkę o Radomiu”. W godz. 18.15-20.00 we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Perspektywy zachęcimy do udziału w rodzinnej grze terenowej. Wśród atrakcji m.in. aktorzy do wynajęcia i puzzle z opowieściami.

O godz. 20 wielki finał tegorocznych Dni Radomia „Miasta marzeń” – koncert Natalii Przybysz!

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl