Wiele miast (25)
Amerykański koncern zatrudni we Wrocławiu prawie 300 osób. Szuka głównie księgowych

Firma Parker Hannifin, która w zeszłym roku otworzyła w stolicy Dolnego Śląska centrum usług wspólnych, do czerwca 2015 roku zatrudni w nim łącznie 270 osób. Amerykański koncern zmieni też siedzibę – z kompleksu Green Towers przeprowadzi się do nowo powstającego biurowca Dubois 41.

Reklama
Parker Hannifin to światowy lider w branży napędów i sterowań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Rozwiązania tej firmy wykorzystywane są m.in. w przemyśle samochodowym, lotnictwie czy astronautyce. W 2013 roku amerykański koncern otworzył we Wrocławiu centrum usług wspólnych.

- Nasze centrum pełni rolę wsparcia transakcyjnego dla wewnętrznych usług finansowych i pracowniczych firmy. Jesteśmy odpowiedzialni za obsługę spółek operacyjnych  firmy w  Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce. Powstanie centrum jest wynikiem wdrażania standaryzacji procesów oraz położenia nacisku na lepszą kontrolę środowiska finansowego w oddziałach firmy. Centralizacja pozwoli Parkerowi być bardziej konkurencyjnym cenowo w stosunku do firm, które już przyjęły taki model administracyjny – tłumaczy Piotr Brzuchnalski, dyrektor wrocławskiego centrum.

Obecnie Parker Hannifin wynajmuje biura w kompleksie Green Towers. Ale już w czerwcu 2015 roku przeprowadzi się do swojej docelowej siedziby, czyli biurowca Dubois 41 powstającego na wrocławskim Nadodrzu. Zajmie tam dwa piętra o łącznej powierzchni ponad 2,3 tys. metrów kwadratowych.

Do czerwca przyszłego roku Parker Hannifin zamierza zatrudnić łącznie 270 osób. Poszukiwane są osoby z wykształceniem księgowym lub doświadczeniem w tej branży, a także ze znajomością języków obcych: angielskiego, a także szwedzkiego, francuskiego lub niemieckiego.

Główna siedziba firmy znajduje się w Cleveland, a na polskim rynku Parker jest obecny od 1992 roku. Aktualnie w Polsce działa zakład produkcyjny w podwrocławskich Siechnicach, biuro sprzedaży w Warszawie i otwarte w 2013 roku centrum usług wspólnych.

W 2013 roku firma zanotowała sprzedaż na poziomie 13 mld USD, co czyni ją czołowym graczem w branży. Zatrudnia 58 tysięcy osób w 50 krajach świata.

Źródło: WRAW
stat4u PortalPOLSKA.pl