Wiele miast (374)
Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi - małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

Reklama
23 października, w Komendzie Głównej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas spotkania miała miejsce premiera klipów, promujących noszenie odblasków przez dzieci. W filmikach wystąpili Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Omenaa Mensah i Artur Chamski. Te znane twarze wspierają kampanię, a także dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie, które uważają, że odblaski i bezpieczeństwo są cool.

Bardzo ważne są dzieci, dlatego, że to właśnie one są ambasadorami wiedzy i popularyzatorami noszenia odblasków wśród osób dorosłych. Dzieciaki wiedzą, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór. To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach.

W weekend 25/26 pażdziernika nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zmrok zapada coraz szybciej, więcej mamy ciemnych godzin. Na drogach robi się niebezpiecznie. Policja już od kilku lat promuje odzież z elementami odblaskowymi. Jest to najlepszy sposób, aby poprawić widoczność dziecka, ale także dorosłego na drodze.

Akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny”, prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ma za zadanie propagować i uświadamiać jak ważne jest noszenie przez dzieci i dorosłych, odblaskowych elementów garderoby. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana - pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających życie. To rozsądna konieczność. (jkd)
>www.bezpiecznybowidoczny.org
>www.facebook.com/bezpiecznybowidoczny

stat4u PortalPOLSKA.pl