Wiele miast (351)

Aglomeracja Śląska - atrakcyjne tereny inwestycyjne


Wybór odpowiedniego gruntu pod inwestycje ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia.

Bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się działki położone na terenie Aglomeracji Śląskiej, która staje się bardzo atrakcyjnym terenem dla przedsiębiorców.

Reklama
Lepszy wizerunek regionu
 
Górny Śląsk przez wiele lat nie miał zbyt dobrego wizerunku, co oczywiście przekładało się na mały pobyt na grunty inwestycyjne. Region kojarzył się przede wszystkim z przemysłem ciężkim oraz dużym zanieczyszczeniem środowiska, wpływającym niekorzystnie na jakość życia. 
 
Obecnie sytuacja uległa znacznej poprawie, głównie dzięki systematycznej renowacji terenów przeznaczonych pod inwestycje. Dzięki rozwojowi Górny Śląsk zaczyna się coraz bardziej kojarzyć z innowacjami w takich obszarach jak nauka i kultura. Powstaje coraz więcej ciekawych obiektów, na przykład wielkopowierzchniowe centra handlowe i parki rozrywki. 

Ułatwienia dla inwestorów
 
Inwestorzy, którzy wybiorą teren Aglomeracji Śląskiej, mogą liczyć na szereg ułatwień. Z przychylnością władz spotykają się przede wszystkim projekty realizowane na zniszczonych terenach poprzemysłowych, zwłaszcza jeśli w przyszłości będą służyć społeczności zamieszkującej aglomerację. 
 
W związku z tym grunty inwestycyjne warto przeznaczyć na przykład na budowę budynków mieszkalnych.
   

Ponieważ Aglomeracja Śląska jest jednym z większych ośrodków akademickich w kraju, zapotrzebowanie na mieszkania jest stosunkowo duże. Znaczne zaludnienie tego obszaru sprzyja także budowaniu centrów handlowych. W największych miastach regionu znajduje się wiele atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych, które mogą zostać wykorzystane także w tym celu.
 
Dobra lokalizacja

Za zakupem gruntów inwestycyjnych na terenie Aglomeracji Śląskiej przemawia także bardzo korzystne rozmieszczenie ośrodków miejskich, a także dobra komunikacja. Miasta aglomeracji są połączone siecią dróg ekspresowych i autostrad. Działa także wiele linii komunikacji publicznej, które zapewniają wygodny transport. Dodatkowo na terenie aglomeracji istnieje międzynarodowe lotnisko Pyrzowice. 
 
Zakup gruntów inwestycyjnych w Aglomeracji Śląskiej to atrakcyjne rozwiązanie dla inwestorów, szukających nieruchomości pod ambitne przedsięwzięcia, które mogą w przyszłości przynieść wysokie zyski. Wszystko wskazuje na to, że region będzie się nadal dynamicznie rozwijać, dostarczając nowych możliwości inwestorom.
 
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

Więcej: Metropolis.pl
 
stat4u PortalPOLSKA.pl