Wiele miast (40)

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie w WarszawieMieszkanie w Warszawie to pewna inwestycja. Możemy w ten sposób ulokować pieniądze, np. spadek albo potraktować zakup mieszkania na kredyt jako inwestycję w okresie emerytury.

Kredyt za mieszkanie spłacamy, wynajmując je, czasem czerpiąc dodatkowo kilkaset złotych dochodu pasywnego. 

Reklama
W jakie mieszkanie w Warszawie warto zainwestować?

Najpewniejszą inwestycją są mieszkania o małym metrażu. Takie najłatwiej sprzedać, wynająć, ponadto bardziej opłaca się kupić dwa małe mieszkania pod wynajem niż jedno duże, ponieważ będziemy czerpać dochód pasywny z dwóch źródeł. Nie bez powodu kawalerki są najdroższe za metr kwadratowy. Ponadto należy zwrócić uwagę na okolicę. Dobra lokalizacja to podstawa, by przyciągnąć najemców lub kupca. Jeśli w okolicy znajdują się uczelnie i uniwersytety, wynajmiemy mieszkanie studentom.

    Dobrym klientem są także pracownicy korporacji, którzy nie eksploatują zanadto mieszkania, ponieważ głównie w nim tylko śpią, przebywając w delegacji.

Zawrotne ceny mieszkań obowiązują w okolicy ulicy Domaniewskiej, gdzie znajdują się liczne biura. Warto zwrócić uwagę, czy w okolicy jest dobre połączenia z centrum miasta, czy są sklepy, szkoły, przedszkola, przychodnia lekarska. Warto też przeanalizować, czy w bliskiej okolicy są tereny do wypoczynku i rekreacji - park lub las i inne tereny zielone.

Unikajmy mieszkań parterowych, ponieważ tam dochodzi hałas od drzwi wejściowych i windy.
Z kolei mieszkania narożne trudno ogrzać zimą, a mieszkania na ostatnim piętrze mogą nagrzewać się latem.

 
 
Mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego - które wybrać?
 
Mieszkanie deweloperskie da nam gwarancję, że nikt tam wcześniej nie mieszkał, zdarza się, że lokatorzy mają niewyjaśnione sprawy spadkowe lub w mieszkaniu wystawionym na sprzedaż mieszka samotna matka z dziećmi, której nie można skłonić do wyprowadzki i prawo jest po jej stronie. Tak dzieje się, gdy nabywamy tanio mieszkanie po egzekucjach komorniczych.

Nowe mieszkanie to nowy start, można urządzić je po swojemu, a eleganckie budownictwo, ochrona osiedla, miejsce postojowe przyciągną najemców. Za nowe mieszkanie możemy policzyć większą kwotę za wynajem. Ponadto na mieszkania od dewelopera możemy ubiegać się o dofinansowanie od państwa, np. biorąc udział w programie: Rodzina na swoim. Nie warto kupować mieszkania na etapie dziury w ziemi, bo przez pewien czas nie czerpiemy dochodu z wynajmu.


Więcej: www.MetroBielany.pl

(a)


 
stat4u PortalPOLSKA.pl