Aktualności

Zgierz

Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej - Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. z siedzibą w Czernicy koło Wrocławia podpisała list intencyjny o współpracy ze spółką start-up Politechniki Wrocławskiej Sky Tronic www.skytronic.com.pl, twórcą innowacyjnej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych, opartej na metodach sztucznej inteligencji.

Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. 

Od 2014 r. kredyty hipoteczne wymagają od kredytobiorcy wkładu własnego. To oznacza, że zakup mieszkania wymaga oszczędności. W tym roku jest to aż 20% wartości mieszkania. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy wkładu własnego? Specjaliści z platformy KtoryEkspert.pl zdradzają, jaki jest na to sposób.

Największe firmy na świecie zwracają coraz większą uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Na wdrażanie proekologicznych rozwiązań zdecydowała się również firma Google – gigant w branży IT. Niedawno pochwaliła się, że wszystkie oddziały Google w 2015 roku zużyły niemal tak dużo energii, jak miasto San Francisco.

Jakie trudności najczęściej można napotkać prowadząc biznes gastronomiczny? Jak zarządzać kreatywnie przedsiębiorstwem w tej branży i czy to się opłaca? Czy zakładanie firmy z partnerem życiowym to dobry pomysł?  Między innymi na te pytania odpowie Maciej Stańczyk, współwłaściciel klubokawiarni „Niebostan”, podczas pierwszego śniadania networkingowego z cyklu spotkań dla przedsiębiorców Pobudka w Hubie. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 6 lipca o godzinie 10.30 w Idea Hub w Manufakturze.

Jeszcze 30 lat temu poczucie młodości było ograniczane do pewnego wieku, po którym w tamtych czasach “nie wypadało” atrakcyjnie się ubierać. Z tyłu liceum, z przodu muzeum – można było usłyszeć złośliwe uwagi za plecami, nawet na wielkomiejskiej ulicy. No, ale wtedy nie było internetu.   W czasach dzisiejszych pojęcie młodości, atrakcyjności i pozytywnego nastawienia do życia, świata i ludzi przesunęło się aż po najdalsze granice.

Bartosz, podopieczny Fundacji Uśmiech Puchatka ma nowe ortezy (usztywnienia rehabilitacyjne stawów kończyn). W ich zakupie pomogła Fundacja, a także sfinansowała dodatkowe godziny rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu sprawności ruchowej chłopca. Od 3 roku życia cierpi on na polineuropatię aksonalno-ruchową.    Fundacja Uśmiech Puchatka zwraca się z apelem o przekazywanie przez darczyńców 1 proc. rozliczenia PIT na rzecz przewlekle chorującego Bartosza i innych podopiecznych Fundacji. 

Pochodząca z Krakowa, a mieszkająca w Londynie wokalistka OIA jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji na swojej debiutanckiej płycie “Wyspa”. Album łączy w sobie soul, pop, poezję śpiewaną i tak zwaną muzykę elektroniczną. Teksty utworów wykonywanych przez OIA są w języku polskim. Ta debiutancka płyta udostępniana w Youtube uzyskała już 10 tysięcy odsłon w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy jej eksponowania.

Wybór odpowiedniego gruntu pod inwestycje ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się działki położone na terenie Aglomeracji Śląskiej, która staje się bardzo atrakcyjnym terenem dla przedsiębiorców.

1 2 3 4 5 6
stat4u PortalPOLSKA.pl