Komputery i internet

Unia Europejska

Piłkarskiej gorączki od Media Markt ciąg dalszy! Do atrakcyjnych promocji w marketach, przygotowanych z myślą o kibicach piłki nożnej, dołącza specjalna futbolowa aplikacja.

Skimming to przestępstwo polegające na nielegalnym skopiowaniu danych z paska magnetycznego karty płatniczej. Do skimmingu może dojść zarówno podczas pobierania gotówki z bankomatu, jak i płacenia kartą w kinie czy restauracji.

Międzynarodowa platforma korepetycji Preply (Techstars’15) z Ukrainy zbiera 1,3 mln $ inwestycji po “Series Seed Round” od europejskich aniołów biznesu oraz funduszy Venture, dla dalszej ekspansji międzynarodowej.

Dla każdej osoby starającej się zmienić pracę, kluczowe mogą okazać się dwie kwestie – obecność w Internecie, a także dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne. Na współczesnym rynku pracy portale z ofertami zatrudnienia są narzędziem służącym do poszerzania kontaktów nie tylko na linii kandydat – rekruter, ale również na linii stricte biznesowej.

Sztuczna inteligencja, algorytmy, które szybciej niż człowiek przeanalizują i zinterpretują dane, czy narzędzia pomagające kontaktować się z klientem – to tylko kilka przykładów, w jaki sposób technologia pomaga rozwijać współczesny biznes. Rozwiązania cyfrowe coraz bardziej wspierają prowadzenie firmy. Jak oceniają eksperci, już niebawem korzystanie z najnowszych aplikacji dla biznesu będzie wręcz koniecznością.

Sprawne zarządzanie dokumentami w firmie jest konieczne dla zapewnienia właściwego działania różnych działów w organizacji. Zwłaszcza księgowość i kadry wymagają, aby przetwarzanie dokumentów w przedsiębiorstwie odbywało się w sposób szybki i profesjonalny, z zachowaniem bezpieczeństwa wszystkich dokumentów. Umożliwiają to nowoczesne, elektroniczne systemy do zarządzania dokumentami. O czym powinniśmy obowiązkowo pamiętać, wdrażając taki program w swojej firmie?

Polski sektor MMŚP charakteryzuje jednak niewielki poziom inwestycji w ICT, co hamuje jego wzrost oraz zmniejsza możliwości konkurowania na globalnym rynku. Takie wnioski płyną z raportu „Cyfryzacja polskiego sektora MMŚP” przygotowanego wspólnie przez Konfederację Lewiatan, home.pl oraz Microsoft.

Jak bronić się przed cyberprzestępczością w nowym wydaniu?

Smartfony – to tegoroczne hity prezentowe z okazji Komunii Świętej. Bardzo popularne są też laptopy oraz gry i konsole, zwłaszcza sprzedawane w zestawach. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się natomiast tablety, aparaty i odtwarzacze MP3.

1 2 3 4
stat4u PortalPOLSKA.pl