Zdarzenia policyjne

Słupsk

Sezon aktywnego wypoczynku nad wodą trwa. Co radzą specjaliści i o czym warto przypomnieć pociechom zanim spakują do torby ręczniki i stroje kąpielowe, by ich kąpiel nie zakończyła się złymi doświadczeniami?

Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Świeć przykładem" skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W pięciu jednostkach policji na terenie woj. pomorskiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem Egida-17. To praktyczna weryfikacja działania systemu powoływania rezerw, bowiem policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będą uczyli udzielania pierwszej pomocy. Dla osób, które wezmą udział w akcji przygotowano nagrody - apteczki samochodowe z wyposażeniem.

25 sierpnia, we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są policyjne działania pn. "Prędkość". Działania te koordynowane są przez międzynarodową organizację policji ruchu drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska policja.

Od kilku lat nieustannie wzrasta zaufanie społeczne wobec policji. Z miesiąca na miesiąc zauważalna staje się także chęć współpracy z funkcjonariuszami. Dyżurni jednostek coraz częściej otrzymują zgłoszenia telefoniczne, dzięki którym stróże prawa skuteczniej zatrzymują sprawców przestępstw na gorącym uczynku.

Policjanci przypominają, że do 1 września trwa konkursu pn. "Filmowy przeWODNIK". Inicjatywa ta prowadzona jest w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. 

1 2 3 4 5
stat4u PortalPOLSKA.pl