Kościoły, religie

Z całej Polski

  Zabytki, które można podziwiać we Wrocławiu świadczą o tym, że jest to miasto o długiej i bardzo bogatej przeszłości, miasto, które jest stykiem różnych kultur. Co warto zobaczyć w pierwszej kolejności?

Grobowce rodzinne wpisują się w starą tradycję pochówku, która przetrwała do dziś. Chowanie członków rodziny w jednym miejscu ma wymiar zarówno symboliczny, jak i praktyczny. Często też posiadanie rodowego grobowca było oznaką wysokiego statusu społecznego i głębokich więzi rodzinnych. Dziś taki pochówek wciąż jest możliwy, jednak reguluje go prawo. Jak są skonstruowane grobowce rodzinne?

Orszak w Hańsku 2018-01-04

Orszak odbędize także w Hańsku.

Muzeum Północno-Mazowieckie oraz Galeria 6na9 Agnieszki Zielewicz i Bractwo Bartne Fratrum Mellicidarum serdecznie zapraszają 20 sierpnia 2017 roku, w godz. 10:00-18:00, do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie na XXI „Niedzielę św. Rocha”. Głównym tematem tegorocznej imprezy będzie bartnictwo. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oferuje dowóz autobusem z Łomży do Nowogrodu za opłatą w wysokości 5 zł w obie strony.

23 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się we Włodawie odpust parafialny. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił ks. Andrzej Kania, który posługuje w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Podczas uroczystej sumy odpustowej obecni byli, posługując w konfesjonałach, kapłani z dekanatu włodawskiego.

15 czerwca, tradycyjnie w Boże Ciało, Mysłowice staną się nieformalną polską i europejską stolicą Współczesnej Muzyki Chrześcijan CCM. 

Koncert papieski 2017-04-03

2 kwietnia przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, w sali wielofunkcyjnej, odbył się „Koncert papieski” poświęcony 12 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

  Kamil, mieszkaniec Leżajska przeszedł 7 lat temu ciężką operację usunięcia guza mózgu. Obecnie ma 23 lata, mieszka z babcią. Ciągle przechodzi rekonwalescencję po chorobie, stara się być w miarę możliwości aktywny fizycznie, stara się możliwie intensywnie poruszać, mimo ograniczeń wynikających ze stanu zdrowia.

Kilka dni temu, rozpoczęliśmy Wielki Post. Nie mały, nie średni, ale Wielki. Czas diagnozowania naszych niedoskonałości i leczenia ich lekarstwem jałmużny, postu, modlitwy i podejmowanych wyrzeczeń

1 2 3 4
stat4u PortalPOLSKA.pl