Aktualności

Z całej Polski

14 grudnia w Gospodzie nad Rabą spotkały się bocheńskie pary obchodzące jubileusz 50 i więcej lat pożycia małżeńskiego.

16 grudnia na Plantach Salinarnych odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla Mieszkańców Bochni.

Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych i organizacji, ważne jest także, aby potrzeby i problemy dostrzegane były przez władze wyższego szczebla - sygnał i wzór idący z góry jest najlepszym sposobem na to, aby z zagadnieniami dotrzeć jak najgłębiej. Zwraca się między innymi uwagę na to, aby rozwiązywać kwestie informacyjne: niewiele jest miejsc, w których osoba z niepełnosprawnością może uzyskać kompleksowe wskazówki na temat dostępności konkretnych obiektów i udogodnień.

Rozmowa z Józefem Jodłowskim, Starostą Rzeszowskim.   - Mieszkańcy naszego regionu po raz piąty w wyborach samorządowych zagłosowali na pana, a potem Rada Powiatu zdecydowała, że po raz piaty z rzędu będzie pan Starostą Rzeszowskim.   - Wyborcy oddają głos na tego, kto dotrzymuje obietnic, czyli robi wszystko, aby polepszyć warunki ich codziennego życia. Cieszę się zatem, że moje dotychczasowe, wieloletnie działania w tym zakresie zostały dostrzeżone i docenione. Na zaufanie wyborców trzeba sobie zapracować!

W Markowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku odbędzie się akcja pod nazwą „Choinka dla Ulmów”. We wnętrzu symbolicznego domu Rodziny Ulmów, które znajduje się w markowskim Muzeum wśród fotografii Józefa i Wiktorii oraz sześciorga ich dzieci, stanie choinka, przypominająca o tych niewielu wspólnie przeżytych przez nich Świętach.

Burmistrz Miasta Bochnia zaprasza wszystkich Mieszkańców na Bocheńskie Spotkanie Wigilijne.

13 grudnia, w 37. rocznicę wybuchu Stanu Wojennego, uczczono pamięć Ofiar tamtych wydarzeń.

W listopadzie zakończyło się kilkumiesięczne szkolenie, w którym udział wzięli pies i jego przewodnik funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

6 grudnia (czwartek) o godz. 9:00 w sali narad Urzędu Miasta odbędzie się II sesja Rady Miasta Bochnia kadencji 2018-2023.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
stat4u PortalPOLSKA.pl