Aktualności

Z całej Polski

W Sali Ślubów w Ratuszu w Świebodzinie odbyła się XLII uroczysta sesja Rady Powiatu Świebodzińskiego V kadencji związana z obchodami 20 – lecia Samorządu Powiatowego.

Burmistrz Dariusz Bekisz otrzymał z rąk radnego Tadeusza Traczyńskiego, członka Prezydium Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Zielonej Górze - Medal Jubileuszowy „120 LAT OGRODÓW DZIAŁKOWYCH W POLSCE”.

Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna „Patrz i Słuchaj”, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na problem zdarzeń drogowych spowodowanych rozproszeniem uwagi kierującego bądź pieszego przez między innymi korzystanie z telefonu komórkowego.

Inauguracja Kongresu będzie miała miejsce 11 października 2018 roku o godzinie 11:00 w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda i swoją tematyką obejmie najistotniejsze kwestie związane z rozwojem nowoczesnych technologii, siłą przedsiębiorczości, funkcjonowaniem start- upów, zdrowiem i medycyną oraz przemysłem kosmicznym. w wydarzeniu wezmą udział lubuscy przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele świata nauki.

Policjanci ze Świebodzina w miniony weekend (22-23 września) zabezpieczali na terenie powiatu 3 wydarzenia, w tym dwa o charakterze sportowym

W ramach programu modernizacji Policji, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina w lipcu został przekazany nowy radiowóz wyposażony w wideo rejestrator.

  W Nowym Sączu są do kupienia dwa obiekty architektury współczesnej i perła architektury secesyjnej. Ich kapitalne remonty przeprowadza znana sądecka firma budowlana Phoenix Construction Engineering&Management  http://phoenix-construction.eu     Te dwa obiekty i zabytkowa kamienica w Rynku, po gruntownym remoncie mogą służyć jako luksusowe rezydencje, biurowce, może hotel, może winiarnia lub restauracja.

  Rozmowa z Moniką Ślusarczyk, dyrektorem oddziału w Polsce amerykańskiej firmy TW Metals, która postanowiła zainwestować w Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) prowadzonym przez Starostwo Powiatowe.

Burmistrz Świebodzina informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie Gminy Świebodzin szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą, będzie istniała możliwość ubiegania się o umorzenie zaległości z tytułu III i IV raty podatku rolnego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
stat4u PortalPOLSKA.pl