Motoryzacja, lotnictwo

Węgrów

Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej - Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. z siedzibą w Czernicy koło Wrocławia podpisała list intencyjny o współpracy ze spółką start-up Politechniki Wrocławskiej Sky Tronic www.skytronic.com.pl, twórcą innowacyjnej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych, opartej na metodach sztucznej inteligencji.

Firma TD z Gdyni opracowała i udostępniła w sieci bardzo przydatną dla kierowców zawodowych darmową aplikację mobilną  TruckDriver.eu  Zaskakująco dużo pobrań odnotowano w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni jej działania - już ponad 500, bez spektakularnej reklamy.   Tak liczne pobrania aplikacji TruckDriver.eu świadczą o dużym zainteresowaniu i niewątpliwym zapotrzebowaniu na takie narzędzie. Aplikacja jest skierowana dla kierowców zawodowych samochodów ciężarowych, dostawczych.

General Dynamics F-16 Fighting Falcon to wielozadaniowy samolot, który został zaprojektowany przez wytwórnię General Dynamics. Jego producentem jest amerykańska firma Lockheed Martin. Produkcję tego samolotu rozpoczęto w latach 70. ubiegłego wieku. Znajduje się w służbie 26 państw, w tym także w służbie Sił Powietrznych Polski. Pierwsza partia F-16 trafiła do naszego kraju w roku 2006. Amerykańscy piloci nazywają go „Viper”. W Polsce nazywany jest „Jastrzębiem”.

W piątek, 28 lipca w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju wystąpi uwielbiany przez miłośników polskiego bluesa zespół Stare Dobre Małżeństwo. Koncert rozpocznie się o godz. 20, a wyjazd do słynnej uzdrowiskowej miejscowości zapewniają autobusy PKS Polonus.   Kilka tysięcy pasażerów PKS Polonus podróżuje corocznie na tej trasie przez Grójec, Białobrzegi, Radom, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Nowy Sącz.

26 000 złotych – właśnie tyle przeciętny Polak przeznacza na zakup samochodu. 49% mieszkańców naszego kraju deklaruje, że kolejne auto kupi za nie więcej niż 10 000 złotych. Przeważnie jest to inwestycja na długie lata. Tylko 5% kierowców potwierdza, że nabytym pojazdem będzie jeździć nie dłużej niż rok. Najczęściej wymiana samochodu następuje po trzech latach.

Zakupienie używanego samochodu to nieraz droga przez mękę. Chociaż obecnie w sprzedaży możemy znaleźć bardzo dużo pojazdów z drugiej ręki w niskich cenach, to jednak tylko wybrane z nich rzeczywiście zasługują na uwagę. Przekręcony licznik to tylko czubek ogromnej góry lodowej. W jaki sposób możemy poznać prawdziwy stan używanego samochodu?

Większość Polaków decyduje się na zakupienie samochodu używanego. Auto z drugiej ręki jest najtańsze i możemy wybrać taki model, który jako nowy kosztowałby znacznie więcej. W sprzedaży znajdziemy obecnie mnóstwo samochodów z drugiej ręki. Nie wszędzie jednak zawrzemy w pełni udaną transakcję. Na co powinniśmy uważać w szczególności?

Sky Tronic, innowacyjna spółka z sektora high-tech, specjalizująca się w tworzeniu nowych technologii dla branży bezzałogowego lotnictwa podpisała list intencyjny z pracownią projektową Bilan z Wrocławia w zakresie opracowania i wdrożenia na rynek specjalistycznego bezzałogowego statku powietrznego (tzw. ThermoCoptera FLC) przeznaczonego do autonomicznego wykonywania przeglądów i inspekcji termowizyjnych obiektów budowlanych. 

Od początku lutego klienci kupujący motocykle Harley-Davidson, na okres 12 miesięcy, otrzymują pakiet usług pomocowych. W przypadku nieprzewidzianej sytuacji na drodze wsparcie motocykliście zapewnia Mondial Assistance.

1 2 3 4 5
stat4u PortalPOLSKA.pl