Kultura Edukacja
Historia
Japonia
Każdy, kto po raz pierwszy jedzie do Rzymu, ma przygotowaną żelazną listę miejsc, które chciałby odwiedzić. Zazwyczaj figuruje na niej Forum Romanum, Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi, Watykan, Piazza Navona, Termy Karakalli i Schody Hiszpańskie. Co jednak zrobić, gdy już wszystkie miejsca oblegane przez turystów zobaczymy?
Historyk-regionalista Janusz Leszek Jurkiewicz prosi o wsparcie w wydaniu książki – Zabytki Pomorza Zachodniego.
Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek Zadbany”. Ma wyróżnić tych właścicieli zabytkowych obiektów, którzy opiekę nad nimi sprawują w sposób wzorowy i godny propagowania.
Już za tydzień wystartuje Bieg Powstania Warszawskiego. Na co zwrócić teraz uwagę na treningach, radzi lekkoatleta i dziennikarz sportowy Paweł Januszewski. Reportaż www.Newsrm.tv: http://newsrm.tv/do-biegu-warto-sie-przygotowac/
Do dziesięciu razy sztuka. Tak można określić polskie starania o statuetkę Oscara Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, bowiem Ida to dziesiąty polski film nominowany do tej nagrody w tej kategorii. Kiedy w 2013 roku na Festiwalu Filmów w Gdyni wyświetlono najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego, nie było wątpliwości, że to jeden z najlepszych rodzimych filmów po 1989 roku.
Nowe Centrum Turystyczne dla milionów gości odwiedzających słynny kamienny krąg Stonehenge w Wielkiej Brytanii otrzymało prestiżową nagrodę G14 w kategorii 'Commercial Project of the Year' (Komercyjny Projekt Roku). Obiekt, który wyglądem przypomina leśny zagajnik, doskonale wkomponowuje się w historyczne otoczenie. Efekt integracji wzmacnia przeszklona fasada z superbezbarwnego szkła wykonana w systemie szklenia strukturalnego Pilkington Planar™ Intrafix.
Ponad 30 redakcji zgłosiło swój udział w tegorocznym, 22. już Zjeździe Redaktorów Gazet Akademickich, który w tym roku odbywa się we Wrocławiu, a gospodarzami są redakcje „Głosu Uczelni” – dwumiesięcznika Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i „Gazety Uczelnianej” – pisma wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zjazd rozpocznie się we wtorek 26 sierpnia o godz. 11.30 w Sali Sesyjnej wrocławskiego Ratusza gdzie odbędzie się spotkanie z władzami miasta oraz rektorami wrocławskich uczelni. W programie zjazdu przewidziano m.in. wykłady...
Koń to niezwykle bliski Polakom temat malarski. Dzięki swojej urodzie, pracowitości, sile i odwadze to zwierzę od zawsze zwracało na siebie powszechną uwagę. Koń towarzyszył naszym rodakom w pracy i zabawie, w czasie pokoju i na wojennych zawieruchach. Ponadto husaria czy ułani to formacje wojskowe, które głęboko wryły się w świadomość Polaków, tworząc mit odważnego i niepoddającego się wojownika, stającego w obronie wolności. Repr.: Józef Brandt, Atak kawalerii ok. 1880, olej na płótnie, 51,5 x 98 cm, własność prywatna
Ta historia toczy się majestatycznie na 4 kołach równo od 80 lat. Cadillac 355D Fleetwood Special, wyprodukowany specjalnie dla Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1934 roku, został niedawno oddany do gruntownej renowacji. Już niedługo, między innymi dzięki wsparciu specjalistów z firmy NordGlass, rozpocznie on kolejny etap swojej niezwykłej podróży.