Zdarzenia policyjne

Z całej Polski

W sobotę (6 października) w jednym z zbąszyneckich marketów doszło do kradzieży materiałów promocyjnych w postaci naklejek, które następnie można wymieniać na nagrody w postaci maskotek.

Ustalony i zatrzymany podejrzany o uszkodzenie pojazdów, odzyskany rower, telefon komórkowy oraz perfumy – to efekt pracy i czujności policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze Świebodzina.

OGŁOSZENIE PRASOWE Podmiot gospodarczy Kondi Website z Goleniowa, własność (do czasu likwidacji) Piotra Więcława z Goleniowa, pochodzącego z Biłgoraja obiecywał klientowi wykonanie programu komputerowego sklepu internetowego spożywczego i w okresie od stycznia do czerwca 2012 roku pobrał od oszukanego klienta łącznie aż 5 tys. zł.

2 października dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy z pionu kryminalnego zatrzymano mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad 12 gram marihuany a dwa tygodnie wcześniej policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego podczas służby zatrzymali innego mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad 16 gram marihuany.

Do patrolu udającego się na interwencję o pilną pomoc zwróciła się roztrzęsiona kobieta, trzymająca na rękach malutkie dziecko, które podczas zabawy uległo wypadkowi. Chłopczyk na nodze miał zakrwawiony prowizoryczny opatrunek. Policjanci odstąpili od realizacji zgłoszenia na które zostali wysłani i przewieźli matkę z dzieckiem do szpitala w Świebodzinie. Na pierwotną interwencję dyżurny skierował inny patrol.

W przeciągu trzech dni dwóch mężczyzn przekonało się iż znieważenie funkcjonariusza publicznego lub naruszenie jego nietykalności nie pozostanie bezkarne. Pierwszy z nich w sobotę (8 września) znieważył ratownika medycznego, a drugi we poniedziałek (10 września) interweniujących wobec niego policjantów. Obaj zostali zatrzymani. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku czasu.

Kierujący dużym zestawem pojazdów ciężarowych mężczyzna, po tym jak ochrona obiektu na którym się poruszał wyczuła od niego alkohol, usiłował uciekać pieszo. Szybkie powiadomienie służb oraz skoordynowane działania ochrony i policji pozwoliły błyskawicznie zatrzymać mężczyznę. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu odpowie przed sądem

W przeciągu tygodnia policjanci z różnych wydziałów świebodzińskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali pięciu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Dwoje z nich prowadziło zestawy pojazdów ciężarowych. Kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty minimum 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Czterech mieszkańców Radomia za zakłócanie imprezy masowej zatrzymali policjanci podczas sobotniego meczu. W niedzielę stanęli przed sądem i oprócz kary finansowych dostali też zakazy stadionowe.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 53
stat4u PortalPOLSKA.pl