Turystyka

Węgrów

Noclegi w górach, długie spacery trasami z widokiem na złoto-brązowe wzgórza Tatr… Zakopane jesienią jest rzadziej uczęszczane i jeszcze piękniejsze niż w sezonie wiosenno-zimowym. Szykujesz wrześniowy wypad w góry? Dzięki nam poznasz malownicze noclegi w Zakopanem oraz niesamowite atrakcje, które umilą Twoje jesienne wakacje.

W piątek, 28 lipca w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju wystąpi uwielbiany przez miłośników polskiego bluesa zespół Stare Dobre Małżeństwo. Koncert rozpocznie się o godz. 20, a wyjazd do słynnej uzdrowiskowej miejscowości zapewniają autobusy PKS Polonus.   Kilka tysięcy pasażerów PKS Polonus podróżuje corocznie na tej trasie przez Grójec, Białobrzegi, Radom, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Nowy Sącz.

O długim i udanym urlopie marzy chyba każdy z nas. Najlepszym sposobem na relaks jest wyjazd do innego miasta, z dala od pracy i codziennych obowiązków. To właśnie gwarantują wczasy nad morzem z basenem. Wystarczy wybrać odpowiedni termin i miejsce pobytu, a po zarezerwowaniu noclegów – spakować walizki i ruszyć w drogę.

  W letni weekend przy słynnej Bramie Krakowskiej w Dolinie Prądnika ojciec rodziny z trojgiem małych dzieci zagadnął przypadkowego innego zwiedzającego o wykonanie zdjęcia, wręcza mu aparat fotograficzny. Dobrze trafił, bo na dziennikarza i fotoreportera, z doświadczeniem.   Rodzina utworzyła w Bramie Krakowskiej łańcuch dzieci i rodziców trzymających się za ręce. Przypadkowo zagadnięty fotoreporter odbiegł kilka kroków wstecz, aby objąć duży fragment skalnej formacji w obiektywie.

Warszawa ma wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Gdy w najbliższym czasie planujecie rodzinny wyjazd do tego właśnie miasta, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu!

Najwięcej z nas zimą spędza wolny czas w domu, ale jest wiele ciekawych propozycji na wypoczynek. Ci, którzy przepadają za szusowaniem po białym puchu, wybierają się w góry, a ci, którzy mają więcej czasu wolnego, często rezerwują dla siebie wycieczki do popularnych krajów w rejonie basenu Morza Śródziemnego, gdzie pogoda dopisuje cały rok. Jeżeli jednak nie planujesz dalekich wyjazdów, ale masz ochotę na relaks, doskonałym pomysłem może być hotel Spa!

Każdy, kto chce przeżyć coś niesamowitego powinien spróbować kitesurfingu. Jeśli z zazdrością podziwiasz śmigających na desce z latawcem kitesurferów to znak, że nie ma na co czekać i czas rozpocząć przygodę z kitem.   Jak zawsze na początku pojawia się szereg pytań. Od czego zacząć? Czy to sport dla mnie? Czy to bezpieczne ?

Agroturystyka, zwłaszcza zachowanie gospodarzy i ich podejście do gości może być ciekawym polem obserwacji również z pozycji gościa... a nawet psychologa społecznego. W wypadku agroturystyki mamy bowiem do czynienia z przedsięwzięciem, które nierzadko wymaga innego podejścia do gości niż na przykład w typowym hotelu, gdzie nie ma właściwie ma miejsca wchodzenie w prywatne relacje pomiędzy gośćmi a personelem lub kierownictwem.

Najczęściej na wakacje wybieramy się w ciągu lata, gdy pogoda dopisuje także w Polsce. Warto jednak pamiętać o tym, że dobrym pomysłem na wypoczynek będzie również urlop jesienią.  Co więcej, często można wtedy sporo zaoszczędzić!

1 2 3
stat4u PortalPOLSKA.pl