Kultura, edukacja

Austria

The summer in the Variete Theatre in Cracow is promising to be attractive. The offer of the upcoming performances is addressed to all interested people, including both Cracow residents and the foreign tourists visiting the city. The summer repertoire of the Theatre is: `Leggally Blonde` directed by Janusz Józefowicz, the king of the Polish musical stage, `Rewia Variete` directed by Konrad Bikowski and Krzysztof Tyszko and `Broadway Exclusive` directed by Jakub Wocial Polish, musical actor and vocalist. 

Europejska Noc Muzeów jest organizowana po raz trzynasty. Po raz trzeci włącza się w nią należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Obrót – największy sprzedawca energii w Polsce. W ramach akcji zostanie zorganizowane siedem pokazów edukacyjnych w siedmiu muzeach na terenie Polski.

* Wystartowała witryna w języku hiszpańskim * Stworzono możliwości techniczne do pobierania opłat w meksykańskim peso i zrealizowano pierwsze transakcje * Za transakcje zagraniczne odpowiada menadżer ds. marketingu ze stolicy Meksyku  Preply, platforma internetowa służąca do wyszukiwania korepetytorów prowadzących lekcje w formie spotkań z uczniami w konkretnym miejscu oraz uczących online, udzielających lekcji w zakresie języków obcych, nauk ścisłych, przedmiotów humanistycznych oraz pomagających w rozwoju różnego rodzaju zainteresowań...

Meetings Week Poland 2016 to jedna z najważniejszych imprez  promocyjnych polskiej branży organizatorów spotkań. To już czwarta  edycja tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z oferta wydarzenia.

Reżyserski duet braci Coenów po raz drugi swoim filmem otworzy berliński Festiwal Filmowy. Berlinale to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie. Z tej okazji do stolicy Niemiec zjeżdżają się największe gwiazdy kina – twórcy i aktorzy najlepszych dzieł filmowych ubiegłego roku. Pierwszy festiwal odbył się 66 lat temu, a jego dyrektorem generalnym był wtedy Alfred Bauer. Nagroda jego imienia jest przyznawana na festiwalu do dziś.

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek Zadbany”. Ma wyróżnić tych właścicieli zabytkowych obiektów, którzy opiekę nad nimi sprawują w sposób wzorowy i godny propagowania.

Konkurs Cha-Ching dobiegł końca – kapituła konkursowa wybrała cztery najbardziej pomysłowe i oryginalne prace, które otrzymały nagrodę główną – tablet. Komisja pod przewodnictwem ambasadorki programu – Darii Widawskiej przyznała także nagrodę specjalną. Przy okazji konkursu aktorka postanowiła opowiedzieć o swojej edukacji finansowej.

Poznajcie Buldoga.  Faceta przed czterdziestką, który jeszcze niedawno święcił największe bokserskie triumfy, a dziś musi tułać się po drugorzędnych ringach, żeby włożyć coś do lodówki. W jego nadwyrężonej setkami przyjętych ciosów głowie ciągle jest jeszcze miejsce na miłość i wielkie pragnienia. Los obchodzi się z nim brutalnie, ale on nie traci woli walki.

Aż 11% Polaków zgubiło swój dowód osobisty, 5% padło ofiarą jego kradzieży, a 3% doświadczyło kradzieży hasła do konta czy skrzynki mailowej - wynika z badań. Skradzioną tożsamość coraz częściej wykorzystują grupy przestępcze, m.in. do wyłudzenia kredytu na nasze dane.

1 2 3 4 5
stat4u PortalPOLSKA.pl