Nasze hobby

Wschowa

Noclegi w górach, długie spacery trasami z widokiem na złoto-brązowe wzgórza Tatr… Zakopane jesienią jest rzadziej uczęszczane i jeszcze piękniejsze niż w sezonie wiosenno-zimowym. Szykujesz wrześniowy wypad w góry? Dzięki nam poznasz malownicze noclegi w Zakopanem oraz niesamowite atrakcje, które umilą Twoje jesienne wakacje.

General Dynamics F-16 Fighting Falcon to wielozadaniowy samolot, który został zaprojektowany przez wytwórnię General Dynamics. Jego producentem jest amerykańska firma Lockheed Martin. Produkcję tego samolotu rozpoczęto w latach 70. ubiegłego wieku. Znajduje się w służbie 26 państw, w tym także w służbie Sił Powietrznych Polski. Pierwsza partia F-16 trafiła do naszego kraju w roku 2006. Amerykańscy piloci nazywają go „Viper”. W Polsce nazywany jest „Jastrzębiem”.

Wiele osób, które nigdy nie były na rybach ma problemy ze zrozumieniem, dlaczego takie hobby potrafi naprawdę wciągnąć i budzić wiele emocji. W końcu zazwyczaj polega na wielogodzinnym wpatrywaniu się w wodę, co wydaje się dosyć nudne. Nic bardziej mylnego - łowienie ryb może okazać się fascynującą przygodą.

  W letni weekend przy słynnej Bramie Krakowskiej w Dolinie Prądnika ojciec rodziny z trojgiem małych dzieci zagadnął przypadkowego innego zwiedzającego o wykonanie zdjęcia, wręcza mu aparat fotograficzny. Dobrze trafił, bo na dziennikarza i fotoreportera, z doświadczeniem.   Rodzina utworzyła w Bramie Krakowskiej łańcuch dzieci i rodziców trzymających się za ręce. Przypadkowo zagadnięty fotoreporter odbiegł kilka kroków wstecz, aby objąć duży fragment skalnej formacji w obiektywie.

Mało osób ma świadomość, iż miody odmianowe są bardzo ograniczonymi produktami. Będąc u pszczelarza lub w sklepie pszczelarskim możemy zobaczyć miody nektarowe np. malinowe, fasolowe, wrzosowe czy nawet pomarańczowe. Jednak jeszcze trudniej dostępne są miody ze spadzi, których właściwości prozdrowotne są doceniane na całym świecie.

Od kilku lat można zauważyć wyraźny trend wśród młodych rodzin. Znacznie częściej osiedlają się na obrzeżach dużych miast. Dzięki temu zyskują lepsze warunki klimatyczne (unikają wielkomiejskiego smogu), zyskują znacznie większą przestrzeń, zarówno mieszkalną, jak i do wypoczynku.

Warszawa ma wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Gdy w najbliższym czasie planujecie rodzinny wyjazd do tego właśnie miasta, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu!

  Tata Marceliny, Mariusz jest z zawodu fotografem, mama Małgorzata śpiewa w chórze. Babcia potrafi szyć na drutach, szydełkować, a Marcelina Kaja tworzy ręcznej roboty cudeńka zaklęte w przeźroczystej żywicy.    W domu rodzinnym kształtowała ją artystyczna atmosfera zainteresowań rodziców. 

Numizmatyka to nauka zajmująca się badaniem monet, która cieszy się wzrastającą popularnością ze względu na to, że coraz więcej osób docenia wartość kolekcjonerskich wyrobów. W związku z tym, dobrze będzie zaznajomić się z najważniejszymi wiadomościami, powiązanymi z tą nauką pomocniczą historii.

1 2 3 4
stat4u PortalPOLSKA.pl