Puls gospodarki

Austria

Sky Tronic, high-tech company based in Wrocław won Polish edition of New Economy Heroes 2017 competition few weeks ago. Sky Tronic has been awarded as one of the most innovative and future-oriented Polish start-ups using the Internet of Things. Scientific team of Sky Tronic developed fuzzy logic controller for novel autonomous steering and stabilising of Unmanned Aerial Vehicles (UAV or drones).

PGE Obrót otrzymała nagrodę PayU Lab Award w kategorii „eCustomer Experience – Energy”, za wdrożenie PGE eBOK oraz PGE mBOK. W konkursie wyróżnia się firmy, które przykładają szczególną wagę do stałego rozwijania nowoczesnych kanałów kontaktu z klientem.

Będzie więcej nowych hoteli w Polsce. Nasz kraj jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla rozwoju branży turystycznej skierowanej dla klientów biznesowych. Można spodziewać się, że w najbliższych latach w największych miastach powstaną nowe hotele, nowa infrastruktura.

Podatek od handlowy chociaż jeszcze nie wszedł, już wywołuje spore poruszenie. Batalia o nową daninę traw i przeniosła się już poza granice kraju. Toczą się rozmowy miedzy polskim rządem a Komisją Europejską. Co oznacza wprowadzenie takiego podatku?

VECTO, warszawski dostawca rozwiązań IT, jako pierwszy na rynku stworzył kompleksową ofertę dla firm segmentu e-commerce.

Potencjał eksportowy to bez wątpienia jeden z czynników decydujących o sile przedsiębiorstwa i mający istotny wpływ na jego rozwój. Z podobnego założenia wyszedł Zarząd firmy AFT Sp. z o.o. Dystrybutor i producent armatury przemysłowej nie tylko stale zwiększa swoje możliwości  eksportowe, ale też podejmuje szereg działań mających na celu ich wsparcie. Jednymi z nich jest prezentacja oferty produkcyjnej podczas różnego rodzaju imprez targowo-wystawienniczych.

KRISPOL, czołowy producent bram, okien i rolet, zaprezentował postać Ambasadora marki. Został nim Łukasz Piszczek, jeden z najwybitniejszych piłkarzy i Reprezentant Polski.

Jak wynika z najnowszych danych GUS, przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 4,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku, podczas gdy zatrudnienie zwiększyło się o 2,8 proc. –  Jeśli ten dobry wynik znajdzie swoje potwierdzenie w równie mocnych danych w kolejnych miesiącach, będziemy mogli mówić o tym, że niskie bezrobocie doprowadziło w końcu do pojawienia się znaczącej presji płacowej – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Media Markt zamyka maj bilansem trzech nowych sklepów w Tarnobrzegu, Puławach i Tczewie. W ostatnich miesiącach popularna sieć dystrybuująca sprzęt RTV i AGD przeprowadziła także modernizację istniejących już marketów oraz inwestowała w rozwój sprzedaży on-line.

1 2 3 4 5 6 7
stat4u PortalPOLSKA.pl