Radom
42. rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76

Koncerty, piknik historyczny i wydarzenia sportowe będą towarzyszyć obchodom 42. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76.

Reklama

Obchody 42. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego rozpoczną się w piątek, 22 czerwca. Na Placu Corazziego odbędzie się widowisko muzyczne, podczas którego wystąpią KĘKĘ, Alicetea oraz IRA.

W sobotę o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się gala boksu zawodowego organizowana przez Stowarzyszenie „RADOMSKI CZERWIEC 76”. Wieczorem natomiast, na budynku Urzędu Miejskiego,będzie można zobaczyć pokaz videomappingu, czyli animacji upamiętniających wydarzenia Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76.

W niedzielę, 24 czerwca odbędzie się kolejny Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. W przeddzień półmaratonu w godz. 10.00 - 11.00 odbędą się biegi dzieci oraz o godz. 12.00 Bieg Radości - Dumne Warchoły. W niedzielne popołudnie na Placu Corazziego odbędzie się piknik historyczny „Witryna Radomskiego Czerwca”. – To szczególny moment w czasie całych obchodów. Będzie to bowiem okazja do spotkania z samymi uczestnikami wydarzeń sprzed 42 lat, którzy będą opowiadać o przyczynach i przebiegu protestu, a także o represjach jakie ich później spotkały. Będzie też można zobaczyć wiele archiwalnych zdjęć i sprzęt, jaki wówczas przeciwko robotnikom wykorzystywały oddziały Milicji Obywatelskiej i ZOMO - mówi dyrektor Kancelarii Prezydent Mateusz Tyczyński. Piknik zakończy koncert z udziałem zespołów Azyl P. i Carpe Diem.

Także w niedzielę Zarząd Regionu NSZZ Solidarność Ziemia Radomska” zaprasza na godz. 15.30 do katedry, gdzie odbędzie się koncert „Pamięć i Chwała Bohaterom”. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Oficjalne uroczystości z okazji 42. rocznicy Czerwca 76 odbędą się w poniedziałek, 25 czerwca. Głównym ich punktem będzie msza święta, która zostanie odprawiona na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
__________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl